Zespół
dr Anna Podciechowska
Adwokat
Adwokat przy ORA w Łodzi, pracę doktorską pt: "Prawo osób pozbawionych wolności do opieki zdrowotnej" obroniła w Katedrze Prawa Karnego Zakładzie Prawa Karnego Wykonawczego Uniwersytetu Łódzkiego w 2013 roku. Jest autorką publikacji w recenzowanych czasopismach naukowych dotyczących prawa karnego wykonawczego oraz praw pacjenta i błędów medycznych, a także autorką odpowiedzi na pytania i komentarzy praktycznych w serwisie Prawo i Zdrowie prowadzonym przez Wolters Kluwers S.A. Specjalizuje się w kompleksowej obsłudze przedsiębiorców. Interesuje się zagadnieniami z zakresu ochrony zdrowia oraz szeroko rozumianego prawa medycznego, w szczególności w zakresie praw pacjenta, szczegółowych wymagań związanych z prowadzeniem dokumentacji medycznej, sądowego dochodzenia zapłaty za nadwykonania, a także obroną lekarzy i podmiotów leczniczych w toku postępowań cywilnych i karnych, a także w toku postępowań dyscyplinarnych. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu licznych szkoleń z zakresu ustawy o działalności leczniczej, praw pacjenta oraz nadwykonań.
Olga Fedyszyn
Aplikant Adwokacki
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.
Obroniła pracę magisterską poświęconą zagadnieniom postępowania cywilnego z zakresu prawa medycznego. W trakcie studiów zdobyła doświadczenie m.in. odbywając praktyki w kancelariach radców prawnych, uczestnicząc w stażu w ramach projektu Student's Power w Kancelarii Adwokackiej, a także jako wolontariusz w Klinice Prawa. W kręgu jej zainteresowań znajduje się w szczególności prawo cywilne oraz prawo medyczne. Z Kancelarią związana od czerwca 2021 roku. Od stycznia 2022 r. będzie odbywać aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Łodzi przy patronacie adwokat Anny Podciechowskiej.
Maja Rejnsz
Sekretariat
Absolwentka Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego.
Z wykształcenia specjalista w dziedzinie profilaktyki społecznej i resocjalizacji, pedagogiki resocjalizacyjnej oraz pracy socjalnej. W 2014 roku obroniła pracę na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego "Autoagresja – mowa zranionego ciała. O źródłach i funkcjach samouszkodzeń w życiu jednostki". Rok później otrzymała tytuł zawodowy przedstawiając pracę "Kryminalizacja jako metoda kontroli społecznej. Opinie studentów Uniwersytetu Łódzkiego na temat prawno-karnych regulacji wybranych przestępstw". Następnie obroniła pracę magisterską pod tytułem: "Przestępstwo przerywania ciąży". Jej głównymi zainteresowaniami są zmiany postaw i wywieranie wpływu społecznego oraz teorie zachowań dewiacyjnych. W Kancelarii zajmuje się obsługą administracyjną.